Dla rolnika

Rosnące ceny energii elektrycznej są coraz bardziej dotkliwie odczuwane również przez rolników i hodowców. Żeby ograniczyć koszty produkcji w gospodarstwach rolnych rolnicy coraz częściej sięgają po instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym mogą wygenerować prąd dla swoich domów oraz całych gospodarstw.

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom gospodarstw rolnych zlokalizowanych w województwie zachodniopomorskim i lubuskim firma Solam Energy oferuje usługę fotowoltaika dla rolnika, w ramach której projektujemy, wykonujemy i serwisujemy instalacje eksploatowane w gospodarstwach rolnych i hodowlanych oraz rolno-hodowlanych.

Zachodniopomorskie i Lubuskie – fotowoltaika dla rolnika i gospodarstw rolnych

W naszych projektach wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości komponenty znanych i cenionych producentów. Stanowią one gwarancję wysokiej sprawności oraz trwałości, co przekłada się na wieloletnią bezawaryjną pracę instalacji we wszystkich warunkach atmosferycznych. Stosowane przez nas nowoczesne panele fotowoltaiczne pozwalają na praktycznie całkowite uniezależnienie gospodarstwa od sieci elektrycznej. Mimo to, naszych Klientów zachęcamy do podłączenia swojej instalacji do sieci. Czynimy to z kliku powodów:

- rolnicy prowadzący działalność gospodarczą mogą odsprzedawać nadwyżki energetyczne,
- rolnicy nieprowadzący działalności gospodarczej mogą wysyłać i pobierać z sieci energię na takich samych zasadach jak osoby fizyczne.
Dodatkowo w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na prąd elektryczny lub na wypadek awarii instalacji fotowoltaicznej gospodarstwo posiada stały dostęp do zapasowego źródła prądu.

Profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych

Montaż paneli fotowoltaicznych realizujemy na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Obsługujemy gospodarstwa rolne niezależnie od powierzchni oraz specyfiki zabudowań. Nasi dekarze bez problemu radzą sobie z montażem paneli na wszystkich typach dachów oraz wszystkich rodzajach pokrycia dachowego. Działamy sprawnie, nie uszkadzając pokrycia dachowego, co jest szczególnie ważne z perspektywy szczelności dachu.