INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE

Fotowoltaika Szczecin – oferujemy kompleksową obsługę od projektowania po wykonanie, aby każdy z naszych klientów mógł cieszyć się niezależnością energetyczną oraz oszczędnościami. 

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to krok ku przyszłości w zakresie ekologicznego i ekonomicznego wykorzystania energii. Dzięki dostępnym dofinansowaniom, te technologie stają się jeszcze bardziej przystępne dla szerokiego grona odbiorców – zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla firm.

Rządowe programy, fundusze unijne oraz lokalne inicjatywy oferują różne formy wsparcia, które mogą obniżyć początkowe koszty instalacji fotowoltaicznych. Należy zapoznać się z aktualnymi programami dostępnymi w swoim regionie. Nasza firma oferuje pomoc w zrozumieniu i wyborze najlepszej opcji dofinansowania.

Nasze główne usługi to: fotowoltaika Szczecin, fotowoltaika zachodniopomorskie. 

Urządzenia wyłącznie renomowanych producentów

Trina

Fox

Huawei

Jinko

Solar Edge

Dla domu

Poznaj nowoczesną fotowoltaikę dla gospodarstw domowych i zredukuj koszty zużycia energii elektrycznej. Z nami zaoszczędzisz pieniądze i zastosujesz rozwiązania proekologiczne!

Dla firm

Poznaj korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznej dla firmy i stań się producentem własnej energii elektrycznej, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na dalszy rozwój swojej działalności.

Dla rolnictwa

Instalacje fotowoltaiczne to niezawodne i optymalne rozwiązanie dla gospodarstw rolnych. Jeśli jesteś rolnikiem, sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z atrakcyjnych możliwości instalacji fotowoltaicznej!

Z uwagi na rosnącą popularność fotowoltaiki w Polsce, trudno jest znaleźć osobę, która nie wie, jak wyglądają i czym są panele fotowoltaiczne. W rzeczywistości jednak mało kto potrafi powiedzieć, na czym polega ich działanie i co sprawia, że potrafią z tak wysoką efektywnością pozyskiwać energię ze światła słonecznego.

W działaniu instalacji fotowoltaicznej kluczową rolę odgrywa energia ze słońca, która stanowi początek całego procesu. Instalacja fotowoltaiczna pozwala na przekształcanie energii powstałej w wyniku promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wszystko odbywa się przy pomocy panelu (modułufotowoltaicznego. W procesie fotowoltaicznym zostaje wytworzony prąd stały (DC), który w konsekwencji zamieniony jest na prąd zmienny (AC). Cały proces przekształcania jednej energii w drugą zachodzi w falowniku, inaczej zwanym inwerterem. Prąd zmienny posiada właściwość zmieniania swojej wartości lub kierunku w danym czasie. Jest to prąd będący sinusoidalną funkcją czasu. Posiada powszechne zastosowanie, nie tylko w naszym życiu codziennym, ale i w technice. Prąd zmienny jest używany między innymi do zasilania żarówek, czajników elektrycznych, grzałek kuchennych, piecyków czy też lutownic grzałkowych.

Więcej na temat fotowoltaiki możecie Państwo poczytać pod tym linkiem.

Instalacja fotowoltaiczna złożona jest z paneli fotowoltaicznych, falownika (inwertera), dopasowanego systemu mocowania, okablowania, jak również układu zabezpieczeń. Jeżeli chodzi o budowę, to podstawowym elementem każdego modułu są ogniwa. Najczęściej zbudowane są z krzemu, rzadziej z germanu lub selenu. Każdy z nich jest zbudowany z dwóch warstw półprzewodnika. Pierwsza z nich jest cienką, przeźroczystą powłoką, nad którą umieszczona jest elektroda ujemna oraz powłoka antyrefleksyjna. Pod górną warstwą znajduje się elektroda dodatnia, a następnie dolna, grubsza warstwa. Kiedy do paneli dociera światło słoneczne składające się z fotonów, znajdujący się w ogniwach krzem, selen lub german pochłania energię z fotonów, powodując wybicie elektronów. Ich ruch prowadzi do powstania przepływu prądu elektrycznego. Warto wiedzieć, że nie wszystkie panele fotowoltaiczne działają tak samo efektywnie. Ich moc pozyskiwania energii jest uzależniona od tego, z jakich materiałów zbudowane są półprzewodniki.

W House Solutions stawiamy na wysokiej jakości rozwiązania o długoterminowym działaniu, dlatego masz pewność, że dostarczane przez nas panele fotowoltaiczne to trafiony wybór dla Twojego domu lub firmy. W tysiącach budynków w całym kraju istnieje już nasza fotowoltaika – Kraków i jego okolice to tylko jeden z wielu rejonów, w którym realizujemy nasze projekty.

Mając na uwadze typowo polskie warunki klimatyczne przyjęto, iż instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować około 1 000 kWh na 1 kWp zainstalowanej mocy. Za ilość wyprodukowanej energii elektrycznej odpowiadają ogólne warunki pogodowe, które panują w danym roku kalendarzowym. Im lepsza pogoda, tym więcej energii można uzyskać. Wpływ na ilość energii elektrycznej ma również zacienienie instalacji oraz sprawność i jakość zainstalowanych paneli fotowoltaicznych.

Sprawne oraz efektywne działanie instalacji fotowoltaicznej warunkuje niczym nieograniczony dostęp do promieniowania słonecznego. Montaż paneli fotowoltaicznych sprawdza się zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych. Istnieje także możliwość zamocowania ich na gruncie. Ostatnie rozwiązanie ma sens tylko wówczas, gdy użyje się odpowiedniego systemu mocowania.

Jednym z kluczowych pytań, jakie zadają sobie osoby zainteresowanie instalacją fotowoltaiki w swoim domu, jest to, czy panele są skuteczne również podczas zimy. Jak wyjaśnialiśmy powyżej, ogniwa fotowoltaiczne czerpią energię z naturalnego światła słonecznego, które podczas zimy nie jest tak intensywne, jak przez pozostałą część roku. Na szczęście okazuje się, że efektywność paneli podczas zimy wcale nie musi spadać. Warto zauważyć, że w sezonie zimowym nie brakuje również słonecznych dni. Należy również mieć na uwadze, że kluczowe dla prawidłowej pracy instalacji jest nie tylko odpowiednie nasłonecznienie, ale również właściwy kąt nachylenia, kierunek ułożenia, a także lokalizacja ogniw. Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, ile energii jest w stanie pozyskać system.

Dzięki dużej tolerancji zimna, fotowoltaika może funkcjonować sprawnie bez względu na temperaturę i doskonale działa nawet przy dużych mrozach. Co więcej, odpowiednie nachylenie paneli chroni je przed zalegającym śniegiem, który mógłby znacząco zmniejszać ich efektywność.

Wbrew stereotypowej, popularyzowanej przez sceptyków opinii, liczba dni słonecznych w Polsce w ciągu roku w zupełności wystarcza, aby zaspokoić potrzeby energetyczne nawet dużego gospodarstwa domowego. Uwzględniając polskie warunki klimatyczne, fotowoltaika może wyprodukować około 1000 kWh na 1 kWp zainstalowanej mocy. Przy sprzyjającej pogodzie, efektywność instalacji może być jeszcze wyższa.

Panele fotowoltaiczne posiadają aż 30-letnią gwarancję swojej wydajności oraz minimalnie 12-letnią gwarancję na produkt. Jedną z głównych zalet tego typu urządzeń jest ich prostota, która znacznie zwiększa żywotność całego systemu. Przyjmuje się, iż system powinien przetrwać przez łączny okres ok. 25-35 lat.

Zakłada się, iż optymalna praca całej instalacji pozwala na zwrot z poniesionej inwestycji w przeciągu 5-8 lat od jej zamontowania.

Typowy montaż instalacji fotowoltaicznej zajmuje od 1 do 3 dni roboczych, w zależności od wielkości i specyfiki obiektu. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby prace przebiegały sprawnie i z minimalnymi niedogodnościami dla klienta.

Nadrzędnym celem działania naszej firmy jest ograniczenie wszelkich formalności do absolutnego minimum. Szanujemy czas naszych zleceniodawców i staramy się wykonać wszelkie powierzone nam prace jak najszybciej. Dlatego koordynujemy cały proces przygotowania projektów, bez potrzeby nadmiernego zangażowania naszych klientów. W dalszym procesie opracowujemy oraz sporządzamy pełną dokumentację. Powierzone nam zadania realizujemy sprawnie i starannie. Zależy nam na profesjonalnej obsłudze każdego klienta. Dokładamy wszelkich starań, aby zakupioną instalację fotowoltaiczną w możliwie jak najkrótszym czasie przyłączyć do sieci.

Posiadając instalację fotowoltaiczną, rzadko kiedy jesteśmy w stanie wykorzystać całą pozyskaną przez panele energię. Co się dzieje z niewykorzystaną w ciągu dnia energią? Wytworzona nadwyżka trafia do sieci energetycznej, skąd możesz ją pobierać w ciągu nocy lub podczas zimy jako prosument. Innym, niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest zakup magazynu energii, który magazynuje i przechowuje wyprodukowaną w nadmiarze energię. Takie rozwiązanie poprawia współczynnik autokonsumpcji, obniżając jednocześnie rachunki za prąd.

Dodatkowo, dla optymalnego wykorzystania energii z fotowoltaiki, możesz wyposażyć swój dom w różnego rodzaju sprzęty i urządzenia elektryczne. Może to być np. klimatyzacja, która idealnie sprawdzi się podczas upałów, pompa ciepła dla ekologicznego ogrzewania w trakcie mroźnej zimy czy samochód elektryczny, którym możesz jeździć praktycznie za darmo. W ten sposób zyskasz dodatkowe oszczędności i będziesz jeszcze bardziej eko!

Każdorazowe przyłączenie do sieci wymusza wymianę licznika energii elektrycznej na model dwukierunkowy. Według obowiązującego w Polsce ustawodawstwa, wszelkie koszty związane z tego typu działaniem pokrywa zakład energetyczny.

Według obowiązującej ustawy o rachunkowości, podatek VAT można odliczyć od kosztów instalacji w pełnej wartości. Dotyczy to każdej branży i typu działalności gospodarczej.

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej w firmie stanowi podstawę do odliczenia kosztów poniesionych na ten cel, w prowadzonych przez nią księgach rachunkowych. Tego typu działanie uznaje się za koszt uzyskania przychodu, który obniża w efekecie podstawę opodatkowania.

Montaż instalacji fotowoltaicznej jest przyszłościową inwestycją, która pozwala dużo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. To nie tylko chwilowy trend, ale długofalowe działanie w kierunku zmniejszenia zużycia zasobów nieodnawialnych. Fotowoltaika od House Solutions jest bardzo wydajnym rozwiązaniem – nasze panele fotowoltaiczne objęte są 25-letnią gwarancją na wydajność oraz co najmniej 10-letnią gwarancją na produkt, w zależności od wybranego rozwiązania. Przyjmuje się, że zwrot inwestycji następuje w przeciągu około 5-8 lat, a przy wsparciu z dotacji rządowych, czas ten może się skrócić. Otrzymujemy więc tanią i czystą energię odnawialną. Liczba zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowali się zamontować instalację fotowoltaiczną w swoim domu, nieustannie rośnie.

Fotowoltaika może być zamontowana na kilka sposobów. Najważniejsze, aby panele fotowoltaiczne znajdowały się w miejscu, gdzie mają niczym nieograniczony dostęp do światła słonecznego – to przekłada się na pełną efektywność ich działania. Panele można zainstalować na dachu, zarówno skośnym jak i płaskim. Coraz częściej instalacja jest montowana również na gruncie, ale to rozwiązanie wymaga zastosowania specjalnego systemu mocowania. Cały system jest praktycznie bezobsługowy, dzięki czemu użytkowanie fotowoltaiki jest proste i niekłopotliwe. W dobie dynamicznie rosnących cen prądu, opłacalność instalacji fotowoltaiki w swoim domu jest niekwestionowana. Niezależność energetyczna to przyszłościowy trend, za którym warto podążać. Fotowoltaika jest szczegółnie opłacalna, gdy do ogrzewania używamy pomp ciepła.

Fotowoltaika Szczecin

fotowoltaika Szczecin
fotowoltaika Szczecin

FOTOWOLTAIKA Z SOLAM ENERGY

Bezpłatna konsultacja
Przedstawimy wstępne rekomendacje oraz kalkulacje instalacji fotowoltaicznej, odpowiadające Twoim potrzebom.
Dedykowane rozwiązania
Opracujemy optymalne i dedykowane rozwiązania na miarę Twojego zapotrzebowania i technicznych możliwości instalacji.
Kompleksowe wsparcie
Gwarantujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie – od rekomendacji, przez projekt, po instalację fotowoltaiki.
Niezawodna inwestycja
Wybór instalacji fotowoltaicznej zapewni Ci bezawaryjną produkcję taniej i ekologicznej energii elektrycznej przez cały rok.