Bądźmy w kontakcie
Skontaktuj się z nami już teraz i zrób krok w stronę zielonej energii i zrównoważonego rozwoju!
Zadzwoń lub napisz do nas a przygotujemy dla Ciebie bezpłatny projekt oraz wycenę
Dane naszej firmy:
Solam Energy sp. z o.o.
ul. Sienna 9, 70-542 Szczecin
NIP 8513250427
REGON 386628179
KRS 0000852220
Nr konta: PL17 2490 0005 0000 4530 4701 9265
Sprawne oraz efektywne działanie instalacji fotowoltaicznej warunkuje niczym nieograniczony dostęp do promieniowania słonecznego. Montaż paneli fotowoltaicznych sprawdza się zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych. Istnieje także możliwość zamocowania ich na gruncie. Ostatnie rozwiązanie ma sens tylko wówczas, gdy użyje się odpowiedniego systemu mocowania.
Mając na uwadze typowo polskie warunki klimatyczne przyjęto, iż instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować około 1 000 kWh na 1 kWp zainstalowanej mocy. Za ilość wyprodukowanej energii elektrycznej odpowiadają ogólne warunki pogodowe, które panują w danym roku kalendarzowym. Im lepsza pogoda, tym więcej energii można uzyskać. Wpływ na ilość energii elektrycznej ma również zacienienie instalacji oraz sprawność i jakość zainstalowanych paneli fotowoltaicznych.
Wybór optymalnie dopasowanej pompy ciepła jest uwarunkowany analizą audytu, którą przeprowadza zespół złożony z naszych specjalistów. Mając na uwadze wyniki, na samym początku ustalane jest zapotrzebowanie na ciepło w danym budynku, ze szczególnym uwzględnieniem zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. W dalszym etapie w oparciu o powyższe dane przedstawia się klientowi optymalne i najbardziej dopasowane do jego potrzeb rozwiązanie.
Pompa ciepła to urządzenie, które nie wymaga obsługi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które oszczędza dużo czasu i energii.
Klimatyzację można wykorzystywać przez 365 dni w roku, ponieważ instaluje się klimatyzację z funkcją ogrzewania. W lecie pozwala ona cieszyć się optymalną temperaturą we wnętrzu biura czy domu, która zapewnia przyjemny chłód i orzeźwienie. W porze jesienno-zimowej, gdy nastają dość niskie temperatury powietrza, klimatyzator może pełnić w pomieszczeniach rolę grzewczą. Skutecznie podniesiemy nim temperaturę w pomieszczeniach, które w miarę potrzeb możemy ogrzać lub też dogrzać.
Przede wszystkim audyt energetyczny to praktyczne narzędzie, które pozwala właścicielowi budynku uzyskać pełną informację na temat koniecznych działań oraz oszacować ich koszty i efekty. Bez audytu energetycznego istnieje ryzyko podejmowania decyzji o termomodernizacji na podstawie ogólnych zasad, co może prowadzić do nieskutecznych rozwiązań lub niewłaściwego oszacowania finansowego.
Audyt bazuje na dokumentacji i informacji od właściciela budynku. Podczas audytu energetycznego audytor dokładnie analizuje stan techniczny budynku. Uwzględnia jego lokalizację, wielkość, materiały użyte do budowy oraz istniejące usterki i problemy. Następnie audytor przeprowadza obliczenia, aby określić zapotrzebowanie energii oraz potencjalne oszczędności po wprowadzeniu ulepszeń. Wynikiem audytu jest szczegółowy raport zawierający opis działań termomodernizacyjnych, ich koszty oraz prognozowane efekty.
Audyt energetyczny jest dedykowany właścicielom budynków, władzom i bankom zarządzającym programami wsparcia termomodernizacji oraz projektantom, którzy opracowują projekty budowlane. Dla właścicieli jest to niezbędne narzędzie do podjęcia świadomej decyzji dotyczącej termomodernizacji, dla władz i banków – dokumentacja uzasadniająca przyznanie wsparcia finansowego, a dla projektantów – wytyczne do opracowania projektów budowlanych.
Polskie prawo budowlane nakazuje właścicielom bądź zarządcom nieruchomości dokonywać obowiązkowych kontroli instalacji, w tym także elektrycznych, minimum co 5 lat.
Obowiązek wykonania przeglądu instalacji elektrycznej wynika z ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawa budowlanego. Ten wymóg formalnie nie dotyczy domów jednorodzinnych, co czasem jest traktowane jako furtka do pomijania kontroli stanu technicznego instalacji.